Řeka zázraků - Kořen Vladimír

Povídky psané zralou rukou čerstvého padesátníka
Zobrazit více
398 Kč
Vyprodáno
katalogové číslo: 32731
EAN: 9788076701724
Způsob dodání:Komise
vydavatel:Kazda
cena bez DPH:398,00 Kč
popis
parametry
soubory a odkazy

S touto knihou otevřete vnitřní svět moderátora oblíbeného televizního pořadu Zázraky přírody Vladimíra Kořena. Dvanáct strhujících povídek Vás jako řeka provede padesáti lety života. Mění se kulisy, lidé i pocity. V detailech a s otevřeností, kterou nenajdete v bulvárních novinách, kterou nevidíte v televizních zprávách. Příběhy se rodí mezi domy lázeňských Teplic, mezi horami Českého středohoří, mezi skalami kokořínského a řepínského dolu. Projdete se velínem zpravodajství České televize i kanceláří říčanské radnice. Zažijete jízdu oranžovým trabantem nebo červenou škodovkou včetně nesčetných nehod. Dotknete se významných okamžiků naší historie od vítězství českých hokejistů v Naganu po útok na mrakodrapy v New Yorku. Ale budete také u narození čtyř dětí a též u mužského porodu. Zažijete drama šachových i životních partií. Hlavně se ale budete procházet po břehu nádherné řeky Ohře, která se během padesáti let osudově mění. Své příběhy si najdou maminky, babičky, rybáři, milovníci a ochránci přírody, šachisté, vášniví čtenáři i poklidní sběratelé poštovních známek. Je bohatá, jak jen může život být. Vždyť každý žijeme Řeku zázraků. Můžete ji vidět. Stačí otevřít.
**********
Vladimír Kořen – dlouholetý televizní moderátor a popularizátor vědy. Známý především z oblíbené populárně naučné show Zázraky přírody, která patří v České televizi už 15 let k hlavnímu sobotnímu programu se sledovaností kolem milionu diváků. Má za sebou také projekty Tajemství vody, Živé srdce Evropy nebo Planeta Věda. 15 let byl součástí zpravodajství ČT. Za svou televizní práci získal cenu Česká hlava nebo čestnou medaili Vojtěcha Náprstka Akademie Věd ČR. V období 2010 -2020 byl také úspěšným starostou města Říčany. Během řízení města se dostal mezi 100 nejvýraznějších inovátorů střední a východní Evropy. Je členem správní rady Nadace partnerství, přičemž je tváří soutěže Strom roku. Jeho manželkou je mezinárodní šachová mistryně Martina Kořenová, s níž má čtyři děti. Vždy choval respekt k literatuře a u příležitosti svých padesátin přichází se svou knižní prvotinou.

AutorKořen Vladimír
Počet stran272
Rok vydání2024
Rozměr205x135 mm
Váha386 g
VazbaPevná
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá technická cookies, bez jejich použití není schopen fungovat. Kliknutím na tlačítka "Souhlasím" nebo "Nesouhlasím" povolíte nebo zakážete cookies analytická a marketingová.

Souhlasím
Nastavit
Nesouhlasím